8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun – Yerimizden

DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK OLAN SENSİN!

Kadınların dünyamıza ve geleceğimize yaptığı olağanüstü katkıları kutlayalım. Başkasının senin adına bir şey yapmasını bekleme "Dünyayı Değiştirecek Olan Sensin"

Bu sözler, Nobel barış ödülü sahibi Malala Yusufzay’a ait. Bugün 24 yaşında olan Malala’nın hikayesi 15 yaşındayken  kızların okula gitmesi için kampanya yürüttüğü gerekçesiyle bir tetikçi tarafından başından vurulduğunda duyuluyor. Malala Yusufzay’ın yarattığı etki ve vermeye devam ettiği mücadele,  daha iyi bir dünya için çalışan herkese umut  veriyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü,  Malala’nın hikayesi ve cesaret veren sözleri ile kutlamak istedik.

Eşitlik ve adalet değerlerinin en fazla konuşulduğu günlerden biri olan 8 Mart’ta, kadın hakları için mücadele veren toplumsal dayanışmaya, her bireyin çığlığına, her STK’nın duyurusuna, her aktivistin seslenişine  biz de destek veriyoruz.

Kadının toplumdaki yerinin, sosyal yaşamda ve iş hayatındaki rollerinin artması dileği ile, toplumsal cinsiyet eşitliğini savunuyor, tüm dünyada herkesin, kadın erkek ayrılmaksınız, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın, farklı düşünce ve inançlarına saygı gösterilmesini ve herkesin eşit yaşam haklarına kavuşmasını diliyoruz.

Yerimizden’de hep güzel hikayeler paylaşıyor ve sevgiyi çoğaltmak istiyoruz.
El emeğinin ve yöresel tatların kapınıza kadar gelmesini sağlayan bu platformun hikayesinde Türkiye’nin dört bir yanından hem kadın hem erkek üreticiler var.
Kadının emeğini kutladığımız bugün, tutkuyla, emekle ve sevgiyle ürettikleri ürünler ile kadın eli değmiş bir gelecek yaratan kadın üreticilerimize, Yerimizden’in hikayesine verdikleri kadın enerjisi için ayrıca teşekkür etmek istiyoruz.  

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!

8 Mart Kadınlar Günü


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler