Atölye Mimu ekibinde hayatın farklı alanlarından altı kadın ve üç kedi – Yerimizden

Atölye Mimu ekibinde hayatın farklı alanlarından altı kadın ve üç kedi yer alıyor!

Sevgili Atölye Mimu ekibi, sizleri tanıyabilir miyiz? 

Biz bir odası dokuma tezgahı olan bir evde büyüdük. Orada anneannem kök boyası ile boyadığı ve kendi yaptığı ipler ile kumaş dokurdu. Annem o kumaşlarla bize elbise yapardı. Küçük yaşlarda dokuma, örgü ve dikiş ile tanıştık. Okul ve iş hayatı ile birlikte çok fazla vakit ayıramaz hale geldik.

Yıllar sonra içimizden birisi makromeye ilgi duymaya başladı ve ördüğü bir duvar süsünü diğerine hediye etti. Hikayemiz ilk olarak bu ürün ile yeniden başladı. Duvar süsünü sosyal medyada paylaşınca çok sayıda kişiden ürünü satın almak istediklerine dair mesajlar aldık. Bu mesajlara cevabımız ürün satışı yapmıyoruz sadece bu işi sevdik ve öğrenmeye çalışıyoruz olmuştu. Aradan biraz zaman geçince şık tasarımlı bir çanta örüp, yine fotoğrafını paylaştık. Ardından yine çok sayıda kişi ürünü almak istediğini yazdı. Bu taleplerin tekrarlanması hoşumuza gitti ve satışa başladıkJ Ürettiklerimizin doğayla mümkün olduğunca uyumlu olmasını istiyoruz. Bu nedenle ürünlerimizde pamuk veya kağıt ip tercih ediyoruz.

Mimu’nun mi’si kedi sesinin ilk hecesi, mu’su eski bazı dillerdeki sahip olma anlamından geliyor. Mimu çocukluktan itibaren birlikte büyüdüğümüz kediler nezdinde, doğanın sahip olduğu demek. Bir yıla yakın süredir bu değindiklerimiz etrafında şekillenen Mimu’da hayatın farklı alanlarından altı kadın ve üç kedi yer alıyor…

Ev eksenli veya butik üretim yapmanın avantajları neler? 

Ev eksenli üretim yapmanın avantajı mekan değişikliğine ihtiyaç duyulmaması ve mekanı kendi ihtiyacına göre şekillendirebilmek.  Diğer yandan özellikle İstanbul’da üretim yeri ve ev arasında hareket etmek çok fazla zaman demek. Ev eksenli üretimde zamanı yolda geçirmek yerine istediğiniz gibi geçirebiliyorsunuz.

Neler üretiyorsunuz? 

Ürünlerimiz çoğunlukla makrome ve örgüden oluşuyor. Bunların bazıları; makrome su şişesi çantası, makrome duvar süsü, makrome file çanta, makrome telefon çantası, makrome saksı askılığı, el örgüsü hasır çanta, bucket şapka, büstiyer, çırp top, gözlük ipi.. 

Üretimi evimizde yapıyoruz.

Sizce alıcılar neden bizi tercih etsin?

Farklı alanlarda üretim yapan bir çok kişinin yan yana gelmesine imkan sağlıyor. Bir çok farklı ürüne ev sahipliği yapıyor, böylece tüm ihtiyaçlar tek bir sayfadan küçük üreticileri destekleyerek giderilebilir.

Hobileriniz neler?

Resim yapmak, ileri ve geri dönüşüm tekniklerini öğrenmek ve uygulamak, kamp yapmak.

Bu hayatta en büyük dileğiniz nedir?

Bütün canlıların eşit ve özgür bir şekilde yaşaması.

Sihirli bir değneğiniz olsaydı, neyi  değiştirmek isterdiniz?

Hayvanların konuşmasını isterdik:)

Yerimizden'in hikayesine dahil olmanın en güzel yanı nedir?

Bambaşka hikayeleri olan kişiler ile yan yana olabilmek. Birbirini destekleyen samimi bir platformda emeğin kıymetini bilen tüketicilerle buluşmak.

Bizimle paylaşmak istediğiniz bir anınız  var mı?

Üç kız kardeşin en küçüğü ilk okulda meybuz yapıp satmaya başlamıştı. Bu çocukça bir akılla geliştirilen tatlı iş kısa sürede inanılmaz büyüdü ve öğretmenler tarafından farkedildi. Öğretmenler işi çok beğendi ve kantin yönetimini bu cin fikir kardeşe devretti. Mimu’nun ilk fikri ve ticari yanını küçük kardeş oluşturuyor:)

Sevgili Atölye Mimu, ilham verici hikayenizi paylaştığınız ve bizimle olduğunuz için çok teşekkür ederiz....

Atölye Mimu ürünleri için tıklayınız 

 


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler