Zehra Saran: Doğal üretim, doğal kurutma yöntemlerinin kıymetini bilen – Yerimizden

Zehra Saran: Doğal üretim, doğal kurutma yöntemlerinin kıymetini bilenler bizi tercih etmeliler.

Sizi tanıyabilir miyiz?  Neler üretiyorsunuz?

Aydın’ın Buharkent ilçesinde yaşıyorum. Yol kenarında bir kahvaltı gözleme yerim var, arka tarafım incir bahçem, hepsini beraber burada yürütüyorum. Hemen hemen bütün meyve kurularını yapıyorum. Tabii en önemli kurumuz incir cipsi ve incir cipsini birinci kalite yapıyorum. Reçeller, taze ve kuru sebze,  meyve gönderiyorum. Ben kendi ürettiklerimizi genelde işliyorum ya da çok güvenilir üreticilerden temin ediyorum yetmediği durumlarda. Güvenilirden kastım ilaçsız üretim tabi ki.

Bize hikayenizden bahseder misiniz? Sizce alıcılar neden bizi tercih etsin?

Benim babam esnaftı, babası da domates biber patlıcan üretirdi ve biz hiç pazardan, komşudan bir şey yemedik, yedirmedi babam. İlaçlamaya çok karşı, ilaç atanı görse zehirlendim ayran yapın diye koşar gelir :) Tabii bu hepimize geçmiş, biz de ilaç torbası görsek zehirlendik mi diye bir panikleriz. Ben babamın bize sunduğu bu şansı biraz daha fazla insana ulaştırma çabasındayım. 1900 rakımda yaylada yerimiz var. Cevizim elmam, eriğim, ıhlamurum, vişnem, kirazım ve daha bir çok ürünüm oradan..  Bende olmayan ürünleri oradaki komşularımdan temin ediyorum. Kesinlikle doğal üretim, doğal kurutma yöntemlerinin kıymetini bilenler bizi tercih etmeliler.  Babaannem Allah uzun ömür versin bir çok şeyi yapmayı (eski usul yapmayı ondan öğrendim). Salça, tarhana, nar ekşisi hep eski usul güneşte kurutma...

Bu hayatta (sevdiklerinizin sağlığından sonraki) en büyük dileğiniz nedir?

Çok insana yardım edebilmeyi isterdim, çok daha fazla sokak hayvanına da tabi ki.. Hep istemişimdir sihirli bir değnek, çok sık söylerim bir sihirli değneğim olsaydı “ herkesin eşit imkanlarla,eşit şartlarda yaşamasını sağlardım” soğan ekmek yiyorsa bu dünyada biri o zaman herkes sadece soğan ekmek yese, ya da herkes lüks içinde yaşasa ama herkes eşit olsa :)

Dileklerinize aynen katılıyoruz Sevgili Zehra Saran. Aydın Doğal Bahçe'nin  ürünlerini tüketiciye ulaştırdığımız için çok mutluyuz. İyi ki bizimlesiniz.  

Aydın Doğal Bahçe'nin ilaçsız doğal ürünleri için buraya tıklayınız.

Aydın Doğal Bahçe Yerimizden'de

 


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler